Rakousko-Uhersko / znak - orli

Rakouská orlice / orli / - jeden z prvních typů znaku za vlády Franz Josefa . Pochází z Tachova ze zámku . Mimořádný exponát . Z hlediska zachování pro věky budoucí je plechový exponát umístěn v zaskleném zlaceném rámu . 

                               

Osud orlů: jednoho dopoledne přivezl kárku kovového dopadu jeden postarší pán do kovošrotu u tachovského podniku Technický Rozvoj Tachov .Můj kamarád pracující jako šéf výkupu mi zavolal a prý mám okamžitě přijet. Prý mu zmíněný pán kromě kovového odpadu přivezl jakýsi pomalovaný plech se slovy ...dáte mi za to tři stovky? 

S úžasem jsem hleděl na rakouské orly.Prý pochází z tachovského zámku - kde byli kdesi pověšeni jako symbol jakéhosi úřadu a při likvidaci ,,všeho ,, co bylo spojeno s monarchií - orly schoval u sebe na půdě .Teď však potřebuje prostor a vše vyklízí .Aby to můj kamarád věnoval komusi se zájmem o tuto dobu. Zaplatil  jsem z peněženky tři sta korun a orly naložil do auta. To je historie orlů . Po renovaci jsem je uložil do zlaceného rámu k uchování pro generace budoucí.