KAFFEE MAYER V BRATISLAVĚ

Kaffee Mayer je stará tradiční kavárna a cukrárna v Bratislavě. Je umístěna na rohu Hlavního náměstí a ulice Sedlárská, její adresa je Hlavní náměstí 4. Založil ji Julius Mayer v roce 1873.

Patří mezi nejznámější kavárny v městě tak u obyvatel, tak u turistů a funguje od doby založení, podobně jako mnoho vídeňských kaváren. Kromě kavárny a cukrárny se zde vyrábí i slovenské a vídeňské pečivo. Ve stejné budově sídlí i řecké velvyslanectví. Kavárna nefungovala během socialismu, až do roku 1993, kdy byla opět otevřena.

Busta císaře FJI v kavárně

 

Füge deinen Kommentar hinzu

Maximální velikost nahrávaného souboru: 3 MB. Můžete nahrát: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, other. Drop file here

Auf sozialen Netzwerken teilen:

Über das Museum Franz Josef I.

Auf diesen Webseiten haben wir ca. 35.000 Bilder (14.000 Objekte) aufbereitet, ich schätze ca. 45.000 Webseiten – wir entschuldigen uns daher im Voraus, wenn etwas nach professionellen Beschreibungen nicht funktioniert. Das Museum ist geöffnet und basiert auf der künftig möglichen Zusammenarbeit von uns Sammlern, Historikern und Gleichgesinnten.  

Empfohlene Ausstellungsstücke

Ins Museum gehen

Begeben Sie sich auf eine einzigartige Zeitreise

Weitere Beiträge

css.php
de_DEDeutsch