KAFFEE MAYER V BRATISLAVĚ

Kaffee Mayer je stará tradiční kavárna a cukrárna v Bratislavě. Je umístěna na rohu Hlavního náměstí a ulice Sedlárská, její adresa je Hlavní náměstí 4. Založil ji Julius Mayer v roce 1873.

Patří mezi nejznámější kavárny v městě tak u obyvatel, tak u turistů a funguje od doby založení, podobně jako mnoho vídeňských kaváren. Kromě kavárny a cukrárny se zde vyrábí i slovenské a vídeňské pečivo. Ve stejné budově sídlí i řecké velvyslanectví. Kavárna nefungovala během socialismu, až do roku 1993, kdy byla opět otevřena.

Busta císaře FJI v kavárně

 

Add your comment

Maximální velikost nahrávaného souboru: 3 MB. Můžete nahrát: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, other. Drop file here

Share on social networks:

​ Franz Joseph I. Museum

On these websites, we have prepared approximately 35,000 images (14,000 objects), I estimate approximately 45,000 web pages - so we apologize in advance if something does not work according to professional descriptions. The Museum is open and based on the future possible cooperation of us collectors, historians and like-minded people.  

Recommended exhibits

Go to the museum

Embark on a unique journey through time

More posts

css.php
en_GBEnglish (UK)